Денешниот ТИКЕТ на ДЕНОТ во соработка зо обложувалниците Mozzart го почнуваме со реванш мечот од плеј-офот во англсиата Лига 1 за влез во Ченпионшип следната сезона. Портсмут на домашен терен ќе се обиде да ги надомести оние 1:0 негатива од првиот меч кај „црните мачки“, но и Сандерленд не е наивен. Дотолку повеќе, што според нас, денеска ја задржуваат и фаворитската улога во овој двомеч за влез во баражот на „Вембли“. Сепак, наша прва констатација е дека денеска ќе гледаме многу поинаков меч од оној првиот. Гостите ќе одат сигурно на гол и зголемувањ ена предноста, домашните мора да се отворат уште од почеток. Тоа е предуслов да очекуваме шутеви и на двете страни и секако, најмалку по еден гол во двете мрежи. Остатокот од тикетот со уште неколку интересни двојки од денешната понуда.

  1. Портсмут – Сандерленд ГГ (2.00)
  2. Стандард – Бриж ГГ3+ (1.72)
  3. Спорт Бојс – Национал П. 3+ (155.)
  4. Нест Сотра – Согндал 3+ (1.70)
  5. Сервет – Раперсвил 3+ (1.45)
  • ВКУПНА КВОТА: 13,14