Пред почетокот на вториот полуфинален натпревар на мастерсот во Рим меѓу Новак Ѓоковиќ и Диего Шварцман, на теренот се појави суперхеројот Спајдермен.

Тој изведе спектакуларна претстава, ги пречека тенисерите, се сликаше со нив, а потоа едноставно „исчезна“.