Ендрју Робертсон имаше неверојатен перформанс во финалето на Австралиската лига откако благодарение на својата вештина ги збуни противничките играчи од Перт Глори со тоа што им фати клучни пенали во рулетот и неговиот тим победи со 4-2.

Голманот-танчер го нарекоа навивачите си играше психолошка војна со противничките изведувачи на ударите од белата точка и победи!