На адресата на Академија Пандев вечерва пристигнуваат бројни честитки, меѓу нив е Никола Ѓорѓиев. Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, кој е родум Струмица се огласи на својот „Фејсбук“ профил.

Академија Пандев вечерва го освои првиот историски пехар, во Куп-финалето по пенали ја совлада Македонија Ѓ.П.