Нашата реноминарана обложувалница MOZZART, ги одреди квотите за вечерашното финале во Купот на Македонија. Според оваа обложувалница, мал фаворит е екипата на Академија Пандев. Имено за победа на струмичани коефициентот е 2.20, додека за триумф на „лавовите“, тој е 3.35, за реми пак 3.05. Во најновиот билтен на MOZZART, кој може да го набавите во сите негови уплатни места, ќе можете да се информирате за се она што ве интересира за овој натпревар, за големото финале меѓу Македонија ЃП и Академија Пандев.