Академија Пандев го освои првиот пехар во својата клупска историја, откако во Куп-финалето по изведување на пенали ја совлада Македонија Ѓ.П.

„Пандевци“ големиот успех го прославија во Струмица, фештата почна на плоштадот, се славеше до раните утрински часови.