Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ беше во центарот на вниманието во една вежбалница во Париз.

Ноле го скршил подот…

„Денеска во вежбална користев медицинска топка, силно ја удрив на подот, кој пак пукна. Ве молам простете ми“, напиша Ноле.