Целје во минатото коло со поразот на домашен терен од Рудар си потпиша „смртна пресуда“ на патот кон Европа. За нив најголемата шанса да останат во трка за место кое води во Лигат ана Европа се чини е пропуштена, па денеска на гостувањето кај директниот конкурент Мура и нема што да бараат. Колку и да се надеваа на позитивен ефект од оваа сеозна, веројатно сето тоа го расипаа во последните две кола во кои од 6 освоија само 1 бод. Денеска Мура нема да пропушти пред своите фанови да го потврди 4. место на табелата кое го потврдува и учеството во европските купови ова лето. Затоа „кецот“ е наш прв избор во ТИКЕТОТ НА ДЕНОТ со Mozzart.

  1. Мура – Целје 1 (2.05)
  2. Челик – Широки Бријег 2+ (1.38)
  3. Јанг Бојс – Луцерн 4+ (1.55)
  4. Диба Ал Фуџаирах – Бани Јас 3+ (1.40)
  5. Ул/Киса – Хам Кам 3+ (1.60)
  • ВКУПНА КВОТА: 9,82