Роберто Гарсија Парондо и неговите момци на големо се подготвуваат за најважната битка сезонава, фајнл-фор завршницата во Келн. Вардар секојдневно ги информира своите фанови за активностите, денеска сподели видео-запис од капитенот Стојанче Стоилов. Големиот борец и мотиватор работи „под полна пареа“…