На својот профил на „Инстаграм“, Горан Пандев објави дека Џенова е онаму каде што заслужува, односно во Серија „А“. Опстанокот овој тим го избори во последното коло откако Интер го совлада Емполи, а тие освоија бод на гостувањето кај Фиорентина.

„Џенова, ти си онаму каде што заслужуваш“, напиша Пандев.

 

View this post on Instagram

 

Stagione difficile 🔴🔵….GENOA sei rimasto dove meriti❤️💙

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on