Извесен Сајмон Вилсон, по професија јутјубер, денеска е голема вест во медимите на Островот. Сајмон е голем фан на Ливерпул, но не му се давале 700 фунти за авионски билет до Мадрид за саботното финале во ЛШ. Па дошол на идеја да купи стара Шкода Фаворит и тоа го чинело само 40 фунти. И со таа Шкода тргнал на пат одалечен 2000 км, кон главниот град на Шпанија. Интересно е тоа што со себе ги понел и неговиот брат и еден пријател, инаку голем фан на Тотенхем. Се надеваме дека старата Шкода ќе издржи до стадионот „Ванда Метрополитано, каде се игра финалето.