Убаво кажа Стојанче Стоилов по дуелот со Барселона. Веќе е тешко да се најде соодветен збор за сите момци во „црвено-црниот“ дрес…Ракометарите на македонскиот првак ни приредија уште еден незаборавен Ф4, ја урнаа Барселона и покрај тоа што на полувремето имаа негатива од седум гола.

Фотографијата во продолжение доволно говори за сето она што се случува во таборот на Вардар.