Стратегот на Веспрем, Давид Дејвис, искрено и од се срце му ја честиташе победата и освојувањето на титулата во Лигата на шампионите, на својот голем другар и пријател, Роберто Гарсија Парондо.

Кога го прашавме дали е добро Дејвис одговори „НЕ“, но тоа не му пречеше да го прегрне силно својот колега и поранешен соиграч и со него да ја сподели радоста за освојувањето на европската круна на Вардар…