Ливерпул е новиот европски првак, во финалето во Мадрид синоќа го победи Тотенхем со 2:0 и со тоа ја освои својата шеста титула најдобар на Стариот континент. Позначајните европски весници се „тркаа“ и овојпат кој ќе излезе со подобра насловна. Па проценете сами драги читатели кој ја имаше најдобрата…