Екипата на Силекс продолжува во Првата македонска лига, а Тиквеш не успеа да се врати во елитата откако беше поразен во баражот со кратовчани со 3:2. Силекс се радува затоа што одново ќе игра во најсилната лига, а Тиквеш може да жали за пропуштената голема шанса да се врати во Првата лига. Еве како беше денеска на стадионот во Ѓорче.