Бразилскиот репрезентативец во редовите на Реал Мадрид, Марсело максимално го користи летниот одмор да се посвети на семејството, па така се најде и на трибините на натпревар во младинските категории на мадридскиот тим за да го гледа неговиот син Ензо (9) како игра.

Марсело беше горд татко, бидејќи Ензо постигна три гола и беше прогласен за играч на натпреварот.

 

 

View this post on Instagram

 

O menó eh cria 🤟🏾😎 Fala tu @caio_alves12 #mematadeorgulho

A post shared by Marcelo Vieira Jr. (@marcelotwelve) on

Бразилецот, поради повреда го пропушта настапот на Копа Америка.