За неполни три часа македонската репрезентација ќе истрча на теренот на арената „Тодор Проески“ против селекцијата на Австрија. Мора да се одигра добро и да се победи противникот после оној несреќен пораз од Украина.

Се е спремно за фудбалскиот меч, во соблекувалната е се скоцкано како што треба. Дресовите на нашите момци се стокмени и спремни за облекување. Желбата кај фудбалерите е присутна, само уште да не посака среќата и се ќе биде во ред.

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!