Натпреварот од последното коло на треата лига на Босна и Херцеговина помеѓу Лакташи и Борац од Шамац го одбележа интересен момент. Пред мечот кога играчите се редеа на разглас беше пуштена химната на Лигата на шампионите.

Химната од елитната европска лига не ги поттикна фудбалерите на теренот затоа што мечот заврши 0:0.

Laktaši – Borac (Š) / 9.6.2019.

DOBRO DOŠLI U LAKTAŠE: Na utakmici posljednjeg kola je, na radost igrača, sudija i navijača, preko razglasa zasvirala himna Lige šampiona.

Posted by FK Laktaši on Tuesday, June 11, 2019