Хабиб Нурмагомедов изјави дека има недовршена работа со Конор Мекгрегор и сака да добие уште една борба со него. УФЦ шампионот наскоро ќе се врати во октагонот по 9-месечната суспензија. Тој веќе има закажано дуел со Дастин Порие во Абу Даби на 7 септември.

Дагестанецот најави дека сериозно размислува за втор дуел со Мекгрегор, но засега двата преговарачки тима немаат разговарано на оваа тема.

„Ние сѐ уште не завршивме по она што се случуваше на 6 октомври” , вели Хабиб.

„Се уште имаме нерасчистени работи, па планираме да напишеме нова историја и да покажеме дека сме тука. Да се ​​биде високо во планините, може само со одредени успеси. Треба да се потврди кој е најдобар“, вели Дагестанецот.

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт потврди дека е апсолутно можно публиката наскоро да добие реванш меѓу Нурмагомедов и Мекгрегор.

„Конор сака да се бори. Конор сака реванш со Хабиб, а еве и Хабиб е рапсоложен. Зошто да не. Ќе видиме што е следно“, изјавил Ирецот.