Босна и Херцеговина синоќа изгуби во дуелот со Италија со 2:1 во Торино, а Един Џеко го заврши мечот со дупната глава после дуелот со Киелини. Докторскиот тим реагираше брзо и го оспособи капитенот на БиХ за игра. По мечот Звјездан Мисимовиќ објави фотографија од крпеницата на Џеко.