Вечерва имаме финале на младинското СП на кое сметаме дека ќе има малку голови, а продолжуваат возбудувањата на Копа Америка. Вечерва два меча. Венецуела ќе игра со Перу, а историјата кажува дека ова е еден од најизедначените дербија во Јужна Америка. Тоа ни ги потврдува и изминатите два нивни меѓусебни одмерувања кои завршија со ист резултат – 2:2. Можеби е добро да се обидете со реми, со тоа што и двата тима ќе ја затресат мрежата.

Дербито е помеѓу Аргентина и Колумбија. Конечно да ги видиме „гаучосите“ и нивните можности. Колумбија знае да биде изненадување, па ќе избегнеме исход, иако сме повеќе на страната на Аргентина, и ќе одбереме голови 2-4.

 

УКРАИНА У20 – Ј.КОРЕЈА У20     1Х&0-2 1,82

ЖОДИНО – ВИТЕБСК     0-2          1,60

ФЕРОВИТАНО – ИМПЕРАТРИЦ 3+           1,75

ВЕНЕЦУЕЛА – ПЕРУ         ГГ            2,05

АРГЕНТИНА – КОЛУМБИЈА         ГГ            2-4          1,55

ВКУПНА КВОТА                16,192