Новиот голман на Вардар, летонскиот репрезентативец Артурс Кугис, е играчот кој беше во центарот на вниманието во квалификациите за ЕУРО 2020 претходната седмица, секако, заедно со неговиот сонародник и нов клупски соиграч, Даинис Кристопанс.

„Црвено-црниот“ чувар на мрежата има главно оружје, а тоа е одбраната на ударите од седум метри. Токму неговата интервенција од линијата беше еден од потезите кои Летонија ја однесе на ЕУРО 202

0.