Репрезентацијата на Бразил одигра без голови против Венецуела во рамките на второто коло во Копа Америка.

 

На вториот меч Перу ја совлада Боливија со 3-1. На табелата оваа група Бразил и Перу имаат по четири бода, Венецуела има два, додека Боловија нема нити еден бод.