Гана против Бенин во првото коло на Африканскиот куп на нациите. Дуел во кој јасно е кој е фаворит тоа е селекцијата на Гана која објективно е поквалитетна од противникот. Но Бенин со последните резултати (три победи оваа година во исто толку натпревари) покажа дека има потенцијал па на Гана нема да и биде лесно да победи. И Египет и Нигерија влегоа како големи фаворити во дуелите со Зимбабве и Бурунди па едвај победија.

Освен тоа и последните три меѓусебни дуели завршиле во маргините од 0-2 гола (два меча со 0-1 гол).

Пробајте на победа на Гана со малку голови, а повнимателните нека стават 1Х во комбинацијата.

 

ТИКЕТ

АИК – НОРЧЕПИНГ          0-2          1,69

ХОНКА – РОПС  0-2          1,72

РИГА  – ЛИЕПАЈА             0-2          1,80

ГАНА – БЕНИН   1Х&0-2           1,75

ХОЛАНДИЈА – ЈАПОНИЈА            2-4          1,52

ВКУПНО 13,917