Белорускиот фудбалер, Александар Хлеб познат по добрите игри во дресот на Арсенал и екс-член на Барселона, пред неколку дена откри дека челниците на каталонскиот гигант го продале Роналдињо поради Лионел Меси.

„Барселона во 2008 година мораше да го продаде Роналдињо, се плашеше дека поради него ќе го изгуби Меси. Роналдињо и Деко на тренинзите доаѓаа во поиана состојба, тоа беше повеќе одоволен знак дека мора да превземат нешто. Потегот на челниците на клубот на крајот се покажа као вистински“, вели Хлеб.