Бенитез и официјално ја прифати богатата понуда од Кина

Бенитез и официјално ја прифати богатата понуда од Кина

Рафаел Бенитез брзо најде нова средина по разделбата со Њуксал. Шпанскиот стратег како што најавивме вчера и официјално стана дел од кинескиот супер-лигаш Далиан Јифан.  Челниците на клубот не шедеа за да го доведат, тој ќе заработува 12 милиони фунти на годишно ниво.

Кинескиот состав Далиан по 15 кола во кинеската Суперлига го зазема 10. место на табелата.