Футсал шампионот Шкупи денеска ги доби своите противници во групата во Лигата на шампионите.

Шкупи ќе биде домаќин на групата „Б“ и ќе игра против Локомотив Даугавпилс од Летонија, Кардиф Универзити од Велс и Енкамп од Андора.

Ова ќе биде прелиминарна рунда, а потоа следува елитна рунда на квалификации.