Баерн Минхен денеска го промовираше најскапото засилување во својата историја, дефанзивецот Лука Хернандез. 23-годишниот французин беше договорен уште пред неколку месеци од Атлетико Мадрид, а потпиша на пет години со „Баварците“. Тој во новиот клуб ќе го носи дресот со број 21.