Хавиер Чичарито, напаѓачот на Вест Хем и на мексиканската репрезентација, би можел следната сезона да игра во дресот на Фиорентина, пишуваат италијанските медиуми.

Од Фиорентина го сакаат Мексиканецот, меѓутоа само доколку го продадат Џовани Симеоне.

Чичарито претходно настапуваше во Баер Леверкузен, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед.