Дарко Чурлинов имаше извонреден настап за А тимот на Келн на денешната контролка со аматерскиот тим Бад Дурхајм. Келн победи со убедливи 16:0, а македонскиот репрезентативец влезе на почетокот на второто полувреме и до крајот на мечот постигна три гола.