Новиот клуб на нашиот ракометен реперзентативец Жарко Пешевски, германски Штутгарт, со посебно видео му посака добредојде во новата средина. Пешевски кој до лани играше за екипата на Мотор Запорожје, сега се сели во германската Бундеслига.