Ривалството нема цена. Ова на најдобар начин до демонстрираа фановите на Ливерпул. За време на првиот тренинг на Манчестер Јунајтед во Перт во Австралија кој го следеа 12.000 луѓе, над теренот помина авион со специјална порака: Ливерпул има шест титули во Лигата на шампионите.