Вардар ја има најдобрата асистенција во Лигата на шампионите. Во финалето против Веспрем, Карачиќ му додаде на Стоилов, и според гласовите на публиката, е прогласена за асистенција на сезоната.

Погледнете како изгледаше тоа додавање: