Нема изненадувања во составот на Академија Пандев за вечерашниот дуел со Зрински во рамките од 1. квалификациско коло од Лигата на Европа, дуел кој почнува во 19 часот на Националната Арена „Тодор Проески“.

Во нападот на Академија Пандев се Дориев, Пандев и Миловановиќ, додека Стојкоски, Томовски и Стоилов. Во одбраната Илиев, Димов, Костов и Атанаскоски. Голман, стандарно, Чубраковиќ.