Шкупи го меле ерменскиот преставник Пјуник и тоа на гости. Во второто полувреме резултатот е 3:1 за чаирската екипа, а реализираше Муарем Бајрами со својот втор гол на мечот. Капитенот шутна од слободен удар, на голманот Драгојевиќ му избега топката од раце и заврши во мрежата. Шкупи има супер резултат!!!