Во машкиот тенис се се врти околу Рожер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Големата тројка доминира во машкиот тенис, посебно на Гренд слем турнирите… Оваа година трофејот на Вимблдон ќе замине кај еден од нив. На прашањето што би се сменило во тенисот во иднина и како изгледало полуфиналето на големиот тениски турнир во 2050 година? Одговорот е потврден со фотографија – Новак, Рожер и Рафа повторно…