Кристијано Роналдо пристигна во Торино. Португалскиот фудбалер ги обави лекарските прегледи и може да почне со подготовките за новата сезона.

Редарите и лицата за обезбедување имаа полни раце работа, голем број на фанови го пречекаа, сите сакаа автограм од својот миленик.