Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон каде силите ќе ги одмери со Роџер Федерер. Изминатите денови во вип-трибините може да се видат голем број на познати личности од Дејвид Бекам до Жозе Мурињо и секако членови на кралското семејство.

Добро е познато дека број еден тенисер за Мурињо е Ноле, пред неколку години кога првпат се сретна со Србинот изјави дека е среќен што се ракувал со него.

А дека слично размислува и Ѓоковиќ говори фотографија која ја сподели, одбра посебни зборови за „посебниот“.

 

 

View this post on Instagram

 

Asked this legendo for a picture yesterday after my match 🙌🏼👏🏼 #josemourinho

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on