Во продолжението на бразилската Серија А екипата на Интернационал гостува во Куритиба кај Атлетико ПР. Ова е едно од најнепријатните гостувања за Интернационал и доаѓа во период во кој гостите се во очајна форма на сребдите кои ги играат како гости. Имено, на четирите овосезонски гостувања Интернационал нема остварено ниту една победа, за разлика од Атлетико ПР кој игра одлично дома. Стилот на игра на Атлетико ПР треба да му донесе три бода со што ќе им се вратат на победите по двата последователни порази на последните два меча. ТИКЕТОТ на ДЕНОТ со Mozzart го заокружуваме со уште неколку интересни дуели.

  1. Атлетико ПР – Интернационал 1 (1.72)
  2. Сенегал – Тунис 1 (1.95)
  3. Млада Болеслав – Карвина 1Х&2+ (1.35)
  4. Лингби – Алборг ГГ (1.58)
  5. Џез П. – Салпа 3+ (1.50)
  • ВКУПНА КВОТА: 10,73