Матијас Де Лихт заврши со лекарските прегледи. Тој рано наутро пристигна во тренинг кампот на Јувентус, откако ги мина сите тестови надвор одново беше пречекан од фановите на италијанскиот првак, кои останаа со часови.

И овој пат холандскиот фудбалер беше пречекан со овации, за скоро време се очекува да биде и официјално промовиран.