Александар Трајковски на својот профил на „Фејсбук“ објави видео кое би можело да значи збогување од таборот на Палермо. Тој објави видео со неговите настапи за Палермо и напиша „Незаборавни години“ ставајќи срце розево и црно.

Трајковски е блиску да ја смени средината и да замине во Спортинг Лисабон.

Дали трансферот ќе се оствари, останува да се види.