Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го напушти тренинг кампот на Фенербахче и утре изутрина лета за Италија, каде треба да биде промовиран во нов играч на Наполи.

При заминувањето од кампот, тој сними видео кое го сподели на социјалните мрежи и со кое му кажа ЧАО на Фенер.

Видеото може да го погледнете ТУКА.