Тренерот на Динамо Букурешт, Еуген Неагоe, доживеа срцев удар за време на натпреварот на неговиот тим против У. Крајова во меч од 2. коло на романското првенство.

Тренерот бил несвесен на клупата и веднаш во помош му оттрчале лекарите пристини на стадионот, при што сите биле видливо вознемирени на настанот.

По 20 минутна пауза средбата продолжи, а гостите славеа со 2:0. Треба да се спомене дека Неагое кој пред само еден месец го презема Динамо (Б) бил навредуван од навивачите цело време од почетокот на мечот. Фановите на Динамо бараа негово отказ.