Елиф Елмас вечерва пристигна во Неапол. Утре се очекува официјалната промоција на Македонецот во италијанскиот тим, а сајтот поврзан со сите информации во Наполи „Calcio Napoli 24″ веќе му посака добредојде.

Фенербахче и Наполи ги договорија сите детали. И Анчелоти призна дека Елмас доаѓа, а претходно тоа го стори и сопственикот Де Лаурентис.