Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед Пол Погба, не е вклучен во тимот за натпреварот во Кардиф против Милан.

Официјалната причина е повреда на францускиот играч од средниот ред заработена на натпреварот во Осло. Меѓутоа медиумите не веруваат во оваа приказна, па заклучија дека Погба веќе се подготвува за трансфер.

Реал Мадрид ја чека разврската и подготвен е да го ангажира фудбалерот од средниот ред.