Удинезе задоволен, Несторовски задоволен, фановите на „црно – белите“ задоволни од трансферот на Македонецот во тимот од „Фриули“. Попладневно на специјална прес – конференција, челниците на клубот се пофалија со новиот напаѓач од кого очекуваат само голови и ништо друго. А тоа го вети македонскиот голгетер. Што друго изјави можете да прочитате со клик на ОВОЈ ЛИНК