Машката кадетска репрезентација на Македонија по победите над Нигерија и Бахреин во групата Ц веќе гледа кон осминафиналето на Светското првенство У19 во Скопје.

По стартниот шок од Аргентина работите изгледаат се подобро за Македонија и од меч во меч избраниците на селекторот Данило Брестовац ја креваат формата.