Марсеј не би требало да има проблеми со Ремс на домашен терен во 1. коло од новата сезона во францускиот шампионат. Очекуваме тврд натпревар на „Алијанц ривиера“ помеѓу Ница и Амиен. Гостите традиционално играат дефанзивно, а Ница ретко има одговор на таквата тактика. А и последните три меѓусебни дуели завршија со идентични резултати – 1:0.

Базел доживеа шок во квалификациите за Лигата на шампионите, но ќе треба да се рехабилитира против Сервет воедно за поени и за враќање на самодовербата пред реваншот со ЛАСК.

 

МАРСЕЈ – РЕМС                1              1,65

НИЦА – АМИЕН                0-1          2,35

БАЗЕЛ – СЕРВЕТ                1              1,85

СТ.ГАЛЕН – ЈАНГ БОЈС    Х2&3+   1,85

ЛОЗАНА – КРИЕНС          1              1,50

ВКУПНО 19,906