По вчерашниот убедлив пораз од Русија (70-45), македонската кадетска репрезентација денеска ја почнува битката за опстанок во А Дивизија. Прв противник на нашите момци е селекцијата на Босна и Херцеговина која зад себе има лоша партија против Турција.

За разлика од избраниците на Денис Дервишевиќ, Босанците во групната фаза не забележаа ниту една победа, беа во група со Грција, Србија и Фрнција.

Дуелот стартува во 16:30 часот.