Кадетската репрезентација ќе има шанса да и се реваншира на Аргентина за стартниот пораз на Мундијалот во Скопје со оглед на тоа дека со таа селекција ќе се сретнеме во натпреварот за пласман од 9. до 16. место.

Македонија натпреварот ќе го одигра утре попладне (16:15 часот) во СЦ „Борис Трајковски“.